Jak mám změnit plátce u domény?

Nejprve je potřeba provést registraci plátce. Vymyslete si svůj identifikátor plátce (obvykle se používá GR:NAZEVSPOLECNOSTI nebo GR:VASEJMENO) a heslo plátce. Oba tyto údaje budete potřebovat pro přihlášení do aplikace Domain Master a umožní Vám přístup do speciální sekce v menu (pod položkou "Moje" můžete editovat údaje plátce, stahovat faktury, kontrolovat uhrazení domén atd.). Dále vyplňte Vaše fakturační údaje a registraci odešlete.

Ve formuláři pro změnu domény vymažte pouze identifikátor původního plátce. Místo smazaného údaje vyplňte identifikátor plátce, který jste v předchozím kroku zaregistrovali. Uveďte i informační email, na ten Vám přijde informace o stavu změny. POZOR: pokud nemáte s námi uzavřenou partnerskou smlouvu, políčko Partner nechte volné.

Dále Vás systém navede na provedení autorizace. Zobrazí se kontakty, které jsou opravněné změnu potvrdit a způsoby, jakými je to možné provést. Po provedení autorizace Vám přijde zpráva, že změna byla dokončena. Pokud se doména nachází v expiraci, tedy je potřeba ji uhradit, automaticky se odešle na email plátce výzva k zaplacení domény, která bude obsahovat číslo našeho účtu, variabilní symbol a částku.