Jaké jsou výhody služby MojeID pro partnery?

1. Více ověřených zákazníků a uživatelů na vaše weby

Logo mojeID má ambici stát se pečetí důvěryhodné výměny osobních informací mezi uživateli a provozovateli služeb. Webové stránky, které umožní login pomocí mojeID získají vyšší prestiž a uživatelé od nich budou oprávněně očekávat vyšší standard zabezpečení osobních údajů.

Neodrazujeme uživatele nutností klasické registrace. Služba mojeID dramaticky zjednodušuje proces registrace nového uživatele. Ten prakticky jen odsouhlasí poskytnutí již registrovaných údajů z účtu mojeID. Díky tomu mohou provozovatelé očekávat kvalitnější (a pravdivější) osobní údaje svých uživatelů získané z mojeID.

Uživatel nemůže zapomenout přístupové údaje k vaší službě, protože používá pouze svůj účet mojeID. Proto nepřijdete o zákazníky, kteří by si sice rádi od vás něco zakoupili, ale třeba zapomněli přístupové údaje a nechce se jim znovu registrovat. Možná si prostě zboží raději koupí v jiném e-shopu, kde jsou také registrovaní a přístup znají.

2. Jistota existence uživatele

Registrovaní uživatelé mojeID jsou spolehlivější. Od těchto zákazníků se bude objednané zboží vracet méně často z důvodu např. neexistence doručovací adresy. Tím můžete ušetřit významnou část transakčních nákladů a promítnout tuto úsporu do propagace nebo snížení ceny.

Uživatel s mojeID je velmi pravděpodobně člověk s dohledatelnou identitou. Proces ověřování uživatele při zakládání mojeID prakticky vylučuje hromadné vytváření identit.

Diskusní fora mohou být velmi efektivně ošetřena proti nevhodnému chování uživatelů tím, že budete požadovat přihlášení pomocí mojeID. Eliminujete tak většinu problémů, které přináší anonymní přihlášení.

Uživatelé mojeID procházejí několikastupňovou validací. V závislosti na zvolené formě ověření máme jistotu správného emailu, mobilního čísla, korespondenční adresy, nebo dokonce i celé totožnosti díky možnosti ověření pomocí občanského průkazu.

3.Provozovatel služby je nezávislá instituce CZ.NIC, je to nekomerční sdružení, které spravuje domény .cz.