Změny ve správě generických domén u TUCOWS

Od 1.1.2014 dojde k několika změnám ve správě generických domén (gTLD - .com, .net, .org, .biz, .info a .name).

REGISTRACE - registrační proces od 1.1.2014

Zadávání požadavků se nemění. Stejně tak odeslání výzvy k úhradě registračního poplatku a jeho úhrada. Po přijetí částky za registraci domény bude doména zaregistrována. Nově ale bude potřeba do 15 dnů registraci potvrdit kliknutím na odkaz, který bude zaslán hlavním registrem Tucows, Inc. na email kontaktu majitele domény.

Tento konfirmační email bude zasílán v okamžiku "požadavku" a dále 5., 10., 13. den. Tuto zprávu je potřeba potvrdit. Pokud k potvrzení do 15ti dnů nedojde, bude provoz domény zablokován, a to do doby, dokud nebude majitelem domény souhlas s registrací udělen.

V případě, že by konfirmační zpráva nedorazila do 24 hodin, dejte nám vědět na info@generalregistry.cz.

EDITACE KONTAKTU DRŽITELE - POSTUP od 1.1.2014

O změnu požádáte, stejným postupem jako dřív, nejprve na našich stránkách - otevřete detail kontaktu. Vpravo v menu vyberete Změnit údaje kontaktu. Změnu potvrdíte heslem kontaktu. K dokončení změny bude pak opět hlavním registrem Tucows, Inc. vyžadována konfirmace. Bez udělení souhlasu se změnou nebude úprava dokončena.

ZMĚNA DRŽITELE - POSTUP od 1.1.2014

Návod na změnu držitele najdete zde. Po potvrzení změny heslem původního vlastníka domény zašle hlavní registr Tucows, Inc. konfirmační zprávu na email nového majitele a vyžádá si tak souhlas či nesouhlas s navrženou změnou.

OVĚŘOVÁNÍ KONTAKTNÍCH ÚDAJŮ PŘED EXPIRACÍ DOMÉNY

Hlavní registr Tucows, Inc. bude od 1.1. 2014 odesílat v termínech 30 dní a 5 dní před expirací konfirmační email majiteli domény, aby ověřil správnost kontaktních údajů v hlavním registru. I v případě, že budou údaje správné, je nutné potvrdit správnost přes odkaz, který bude součástí emailu. Bez tohoto potvrzení, na které bude hlavní registr čekat celkem 15 dní, může být provoz domény pozastaven a to do doby, dokud majitel tento konfirmační link nepotvrdí.