Jak zjistím Auth-Info kód u mé eu domény?

Auth-Info (neboli Transfer secret) kód eu domény lze získat pouze u určeného registrátora.

Pokud je doména v naší správě, získáte její Auth-Info kód v tomto formuláři Auth-Info kód Vám bude být zobrazen po zadaní hesla majitele domény nebo si jej můžete nechat poslat do e-mailové schránky. Po zobrazení (resp. odeslání) Auth-Info kódu bude tento kód platit následující 40 dnů. Pokud v této době dojde k zobrazení Auth-Info kódu u stejné domény, bude vygenerován zcela nový kód a ten starý okamžitě pozbude platnosti.

V případě, že doména není v naší správě, získáte Auth-Info kód u určeného registratora. Jeho kontaktní údaje najdete ve veřejném WHOIS

Pokud současný registrátor není schopen předat kód majiteli domény (např. současný registrátor již neexistuje), je k dispozici náhradní řešení. Majitel domény může požádat o kód přímo EURid, a to kliknutím na link ve veřejném WHOIS. První možností je zaslat kód na e-mail majitele domény. Pokud by již tento e-mail nebyl funkční, může majitel domény ve speciálním on-line formuláři uvést náhradní e-mailovou adresu. Na základě zadaných dat se vygeneruje dokument v PDF, který musí majitel domény podepsat a nafaxovat, nebo naskenovat zpět EURidu. Formulář bude vybaven čárovým kódem pro urychlení zpracování. Pracovníci EURidu žádost zpracují a zašlou kód na náhradní e-mailovou adresu. Žadatel o kód bude muset zdůvodnit, proč mu nebyl kód zpřístupněn aktuálním registrátorem. Autorizační kódy jsou vydávány pouze pro aktivní domény.