Podmínky transferu nadnárodních domén

Pokud hodláte převést k naší společnosti nadnárodní doménou, měli byste mít na paměti následující obecná fakta:

  • Od registrace či posledního přesunu domény musí uplynout minimálně 60 dní. Mladší domény není možné transferovat. V případě registrace si náš systém hlídá datum vytvoření domény, a pokud zjistí že doména je příliš mladá, bude Váš požadavek zamítnut. Datum posledního transferu systém není schopen zjistit.
  • Od posledního prodloužení domény musí uplynout minimálně 45 dní. Pokud by jste se pokusili doménu převést dříve, pak riskujete, že u svého původního registrátora přijdete o prodloužení (a peníze za jeho zrealizování). Tento parametr není možné zjistit, proto buďte obezřetní a transferujte domény až po uplynutí 45 dní po jejich prodloužení!
  • Aby se doména k naší společnosti mohla přesunout, je nutné, aby jste ji u původního registrátora měli odemknutou. Žádosti o transfer domén, u kterých je detekován stav LOCK, CLIENT TRANSFER PROHIBITED, apod. budou odmítnuty.
  • Jedna z nutných podmínek úspěšného transferu je znalost tzv. Transfer secret (či Auth-info; různé společnosti nazývají tento údaj různě) kódu. Jedná se o řetězec náhodných znaků, který Vám na požádání sdělí (obvykle zašle na e-mail administrátora) Váš současný registrátor.