O nás

General Registry je registrátorem domén. Naše služby využívají české i zahraniční hostingové firmy, pro které jsme se stali spolehlivým partnerem, který jim nekonkuruje na poli webhostingu.

Společnost General Registry vznikla na podzim roku 2003 za účelem registrace českých národních domén. I přesto, že jsme na rozdíl od zavedených hostingových firem začínali s nulovou klientelou, ke konci roku 2003 jsme skončili na osmém místě v počtu registrovaných .cz domén a tržním podílem 3,7%.

Během následujících tří let jsme rozšířili nabídku o registrace nadnárodních domén .com, .net, .org, .biz, .info, .name. Stali jsme se akreditovaným registrátorem .eu domén a pro své partnery zařizujeme registraci i ostatních druhů domén. V současnosti obsazujeme páté místo v pořadí registrátorů .cz domén, což představuje přibližně 10% tržní podíl v .cz doménách.

Koncem září 2006 se naše společnost stala akreditovaným registrátorem ENUM domén, které pomáhají uživatelům šetřit za volání IP telefonem.

Na konci roku 2007 jsme spustili první verzi Master API, nového rozhraní pro správu domén, které tak nahrazuje naše původní e-mailové rozhraní. Master API se velmi efektivně nasazuje a používá. S jeho pomocí registrují naši zákazníci domény během jediné vteřiny.

V roce 2008 se povedlo vyřešit registraci .sk domén. Máme nového partnera pro správu .sk domén, registrace, prodlužování i změny probíhají pružně. Příjemné je i podstatné snížení ceny .sk domén.
Master API rozhraní bylo doplněno o nové funkce umožňující automatické zasílání Auth-info kódů, prodloužení nadnárodní a .eu domény, registrace nadnárodního kontaktu a domény, registrace plátce a další.

V roce 2009 se nám podařilo jednáním s partnery snížit ceny domén několika minoritních tld. Zavedli jsme službu poskytování nameserverů k námi spravovaným doménám. Byly přidány další funkce automatického rozhraní Master API, zejména pro generické a eu domény. Ke konci roku jsme současně s Euridem spustili registrace .eu domén s diakritikou.

V roce 2010 byla našim partnerům umožněna "customizace DNS", tedy možnost využívat naše dns, přejmenovat je na název partnerské společnosti a poskytovat koncovým zákazníkům pod značkou partnera. Změnili jsme partnera pro registraci generických domén a zajistili tak našim klientům spolehlivější služby při správě této tld. Byl upgradován systém pro správu domén Domainmaster a v polovině roku byl zprovozněn v novém designu a s dalšími funkcemi. Zavedli jsme službu "vizitka k .cz doméně".

Rok 2011 začal zvýhodněnou nabídkou na registraci .eu domén. Na začátku 2. čtvrtletí Eurid zavedl možnost víceletých registrací a prodlužování .eu domén. I když náš systém už tuto službu umožňoval dříve, novinkou pro naše klienty bylo, že mají možnost vidět aktuální datum expirace i ve whois Euridu (do té doby pouze na Domainmasteru). Ke změnám došlo i v oblasti .cz domén, prodloužila se ochranná lhůta při prodlužování. Zúčastnili jsme se projektu "Certifikace registrátorů" a získali 3 hvězdičky. Vzhledem k tomu, že jsme registrátorem spíše pro společnosti a certifikace proběhla podle kritérií pro koncové klienty, hodnotíme tento výsledek jako dobrý. Což neznamená, že se s ním spokojíme :) Zavedli jsme technologii DNSSEC pro ochranu našich nameserverů. Klienti využívající naše dns si mohou tuto ochranu zapnout v administraci. Využití dnssec je umožněno samozřejmě i partnerům, ať už použitím našich customizovaných dns, nebo nastavením jejich vlastních dns a přiřazením k doménám přes naše rozhraní.

Cílem společnosti General Registry je poskytovat takové služby, které naši partneři potřebují a oběma stranám přispívají ke spokojenosti a prosperitě.

Rádi bychom připomněli, že neposkytujeme žádný druh hostingu a svým partnerům nechceme konkurovat v jejich vlastním podnikání.