Jak registrovat nadnárodní doménu?

  1. Zaregistrujte kontakt pro nadnárodní domény s identifikátorem např. ID:VASEJMENO.
    Kontakt pro nadnárodní domény není (!) kontakt pro .cz domény (aby byl rozdíl na první pohled zřejmý, jsou kontaktní osoby pro systém nadnárodních domén uvozeny řetězcem "ID:"). Heslo, které kontaktu při registraci určíte, bude sloužit pro potvrzování změn nad Vaší nadnárodní doménou.
  2. Zaregistrujte plátce s identifikátorem např. GR:VASEJMENO nebo GR:VASEFIRMA.
    Plátci jsou společní pro .cz, nadnárodní i další typy domén. Heslo, které plátci při registraci určíte, bude sloužit pro Vaše přihlášení.
  3. Zaregistrujte doménu.
    Do polí Registrátor, Administrátor, Technik a Fakturace zadejte kontakt zaregistrovaný v bodě (1), do pole ID Plátce (idacc) uveďte identifikátor plátce registrovaného v bodě (2).

  4. Potvrzení registrace - pro domény registrované přes Tucows, Inc. Po přijetí částky za registraci domény bude doména zaregistrována. Nově ale bude potřeba do 15 dnů registraci potvrdit kliknutím na odkaz, který bude zaslán hlavním registrem Tucows, Inc. na email kontaktu majitele domény. Tento konfirmační email bude zasílán v okamžiku "požadavku" a dále 5., 10., 13. den. Tuto zprávu je potřeba potvrdit. Pokud k potvrzení do 15 dnů nedojde, bude provoz domény zablokován, a to do doby, dokud nebude majitelem domény souhlas s registrací udělen.

V případě, že by konfirmační zpráva nedorazila do 24 hodin, dejte nám vědět na info@generalregistry.cz.