Technické základy

Master API komunikuje na protokolu HTTP. Adresa serveru je https://www.domainmaster.cz/masterapi/server.php. Veškeré požadavky se posílají metodou POST.

Kódování příkazů

Požadavky a odpovědi jsou kódovány do JSON nebo YAML. Zvolené kódování detekuje Master API automaticky.

Používané znakové kódování je UTF-8. Ačkoli v případě použití YAML je možné zasílat příkazy i ve znakovém kódování ISO-8859-2 nebo WINDOWS-1250, doporučujeme použivat pouze UTF-8. Master API vrací data ve stejném znakovém kódování.

Autentizace

Autentizace požadavku je zajištěna pomocí HTTP Basic access authentication. Přihlašovací údaje se shodují s těmi, kterými se přihlašujete do aplikace Domain Master. Rozumné je nechat si do Master API vygenerovat zvláštní heslo. Toto zvláštní heslo je nutnost, pokud se do aplikace Domain Maste přihlašujete pomocí Moje ID a v Domain Masteru tak přihlašovací heslo vlastně nemáte.

Čerpání kreditu

Příkazy jako registrace nebo prodloužení domény automaticky čerpají finanční prostředky z Vaší kreditní zálohy. Pokud na některou operaci nebudete mít dostatečný kredit, způsobí to chybovou odpověď a požadovaná operace nebude provedena. Proto je dobré si pravidelně kontrolovat výši Vaší kreditní zálohy a navyšovat ji dříve, než dojde.

Pokud registrujete doménu pro svého zákazníka tak, že on sám je uveden v roli plátce, není tato doména zaregistrována ihned. Plátci je odeslána výzva e-mailem a k registraci domény dojde až po obdržení platby. K žádnému čerpání Vašeho kreditu v takovém případě pochopitelně nedochází.