Obnovení domény .eu z karantény

V případě, že nebyl uhrazen poplatek za prodloužení, bude doména v den expirace smazána. Informace o smazání je ihned odeslána e-mailem na adresu majitele domény, plátce, příp i partnera.

Po smazání se doména ocitne ve 40-ti denní ochranné lhůtě, tzv. karanténě.

Po dobu trvání karantény nemůže nikdo jiný doménu zaregistrovat. Je však možné doménu prodloužit a uvést ji tím do stavu, v jakém se nacházela před smazáním. To znamená, že po obnovení bude mít doména stejného majitele, technické kontakty a nameservery, jaké měla před smazáním. Údaje o majiteli domény v karanténě je možné zjistit na našich stránkách nebo na www.whois.eu

Za prodloužení domény v karanténě je účtován stejný poplatek jako za běžné prodloužení. Prodloužení je možné pouze u téch domén, které byly před smazáním ve správě General Registry.

Pokud smazaná doména není v naší správě, je možné jí prostřednictvím tohoto formuláře k nám převést. Během převodu bude doména automaticky prodloužena o jeden rok a tím obnovena z karantény.

V případě, že si chce majitel obnovit doménu sám, musí se u nás zaregistrovat jako plátce a o obnovení požádat prostřednictvím tohoto formuláře